Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet

Tavaszi Közös utakon – ifjúsági istentiszteletes körút Erdély szerte 

A magyar unitárius ifjúság és más felekezetű, szabadelvűen vallásos fiatalok szervezeteként működő Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) 2026. május 15–17. között Erdély szerte szervezett ifjúsági istentiszteletes körutat. A három nap alatt a Magyar Unitárius Egyház hat egyházkörének egy-egy templomában több mint 150 résztvevő jelenlétében kerestük a kapcsolódást Istennel, egymással és önmagunkkal. 

A Közös utakon az elmúlt évtized során különböző formákat öltött magára. Időnként megkérdőjelezte a hagyományos kereteket, előfordult, hogy feszegette a határokat, felforgató kérdéseket fogalmazott meg, de mindvégig hű maradt céljához: igyekezett bizonyosságot tenni a Gondviselő szeretetéről, és lehetőséget biztosítani a fiatalok számára, hogy fiatalosan, lelkesen keressék a Vele való kapcsolatot. 

Ifjúsági istentiszteletes körutunk tavaszi kiírása alkalmával is ezt a célt tartottuk szem előtt. Az ifjúsági istentisztelet során Jób könyve 32. részének 6–9. versei –  Ekkor hozzákezdett Barákel fia, Elihu és így szólt: Fiatal vagyok még, ti pedig már őszek, ezért tartózkodtam, aztán szégyelltem is tudtotokra adni, mi a véleményem. Gondoltam magamban: „Szóljon az öregkor, évek teljessége hirdesse bölcsességét!” De csak a szellem, amely az emberben lakik, a Mindenható lehelete, csak az tesz okossá. Nem mindig okosak, kiknek éve számos, s nem mindig helyes a vének felfogása. – alapján a szolgálatvégzők a különböző generációk közötti párbeszéd lehetőségeiről gondolkodtak. A történetbeli Elihú által megfogalmazott igazság alapján kijelentették: minden nemzedéket, generációt a Mindenható lehelete tesz értelmessé, így közös felelősségünk embertársaink és közösségeink szolgálata.

Az ifjúsági istentiszteletes körút alkalmával erről szóltak a hat egyházkör egy-egy templomában, Ürmösön, Homoródszentmártonban, Korondon, Nyárádszentlászlón, Küküllődombón és Tordatúrban. 

Szolgálatvégzők voltak: Bálint Mihály lelkész, Bálint Imola, Kelemen Kálmán, Lakatos Réka, Mezei Csaba, Széles László és Vida Domokos teológiai hallgatók. Köszönjük nekik. Köszönjük az egyházközségeknek, hogy fogadtak bennünket, a fiataloknak és szüleiknek, lelkészeiknek, hogy társak voltak ezen a közös úton. 

Kolozsvár, 2026. május 26.     

Az ODFIE Elnöksége 

Kövess minket máshol is