A Magyar Unitárius Egyház ifjúsági szervezeteként működő Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet 2026. április 17–19. között szervezte meg a nyárindító rendezvényét, az OMNIUM – 7. ODFIE Sportolimpiát, amelynek idén is a Hargita megyei, tusnádfürdői Tusnad Camping adott otthont.
A sportolimpia célja a sporton keresztül történő közösségépítés, az egészséges életmód népszerűsítése a fiatalok körében, valamint a test és lélek kapcsolatának erősítése. Az immár hetedik kiírás igazolja, hogy a rendezvény nagy népszerűségnek örvend a fiatalok körében. A program a sportágakban – foci, kézilabda, méta, asztalitenisz, hosszútávfutás, táncmaraton, sakk és bemutatkozás – való megmérettetésre épül, de részét képezik az egészséges életmód, sport és motiváció témájában történő beszélgetések és áhítatok is. Az OMNIUM fődíja az ODFIE vándorkupa.
A rendezvényre tizenkét csapat, közel 200 fiatal jelentkezett be a helyi egyletekből, az ország különböző településeiről: Ádámos, Alsórákos, Alsósófalva, Apáca, Bardóc, Barót, Bibarc, Bibarcfalva, Bölön, Brassó, Csíkfalva, Datk, Etéd, Felsőrákos, Fenyőkút, Fiatfalva, Firtosváralja, Homoróddaróc, Homoródújfalu, Ivó, Jobbágyfalva, Kisbacon, Kissolymos, Kolozsvár, Korond, Köpec, Kőhalom, Küküllődombó, Lisznyó, Marosvásárhely, Nagybacon, Nagyajta, Nyárádszentlászló, Nyárádszentmárton, Nyárádszereda, Oklánd, Olthévíz, Sepsiszentgyörgy, Székelykeresztúr, Székelyszáldobos, Székelyudvarhely, Székelyzsombor, Torda, Torockószentgyörgy, Ürmös, Uzon, Vargyas, Várfalva.
A résztvevők péntek délután érkeztek a rendezvény helyszínére, ahol a bejelentkezést követően sor került az OMNIUM – 7. ODFIE Sportolimpia ünnepélyes megnyitójára, amelynek keretén belül Magyari Zita Emese (Kolozsvár), ifjúsági lelkész, az ODFIE elnöke tartott nyitó áhítatot és Széles László (Székelyudvarhely), negyedéves teológiai hallgató, az ODFIE alelnöke, főszervező köszöntötte a résztvevőket. Ezt követően közös vacsorára, majd a csapatok bemutatkozására került sor.
A szombati nap folyamán a reggelit és a Kibédi Hunor (Székelykeresztúr), első éves teológiai hallgató által vezetett áhítatot követően kezdetét vette a nyolc sportágban a csapatok megmérettetése.
Vasárnap délelőtt a döntő fordulókra került sor, amelyet követően Mezei Csaba (Kolozsvár), harmadéves teológiai hallgató tartott ifjúsági istentiszteletet, majd sor került a díjkiosztó ünnepségre.
A 2026. évi OMNIUM – 7. ODFIE Sportolimpiát a VABUMM (Vargyas és Barót egyesített csapata) nyerte meg, ők így egy évig az OMNIUM vándorkupájának birtokosai. Második helyezett lett az ÜDFIE (Ürmös) és harmadik díjat nyert a SZUIE (Székelykeresztúr) és a KID (Korond és a Küküllői Egyházkör egyesített csapata). A legsportszerűbb csapat díját, vagyis a Fairplay–díjat a SEDFIE (Sepsiszentgyörgy) kapta meg.
A 7. ODFIE Sportolimpián az alábbi egyéni különdíjak kerültek kiosztásra:
A leggyorsabb lány díját hosszútávfutásban Szabó Nóra (Ürmös), míg a leggyorsabb fiú díját Bordi Péter (Ádámos) vihette haza.
A legjobb kapus címet a foci sportágban Bocz Dávid (Barót), valamint a kézilabdában Dobai Emese (Alsórákos) kapta meg.
Labdarúgásban a legtöbb gólt Kiss Bence (Nyárádszentmárton) rúgta.
Kézilabdában a legtöbb gólt Zakariás Benedek (Sepsiszentgyörgy) dobta.
A legütősebb játékos díjat asztaliteniszben Kiss Zsuzsa (Nagybacon) és Bordi Péter (Ádámos) nyerte el.
A legütősebb játékos díjat métában Egyed Előd (Oklánd) nyerte el.
A legtáncosabb résztvevő díját Pitó István (Székelykeresztúr) vitte haza.
A leghangosabb szurkoló díját Bálint Barbara (Barót) és Varga Ferenc (Vargyas) kapta meg.
Az idei OMNIUM-on a sakk nyertese, azaz a sakk–király Pakot Szabolcs (Vargyas) volt.
Köszönjük mindazoknak, akik hozzájárultak a rendezvényünk sikeréhez. Külön köszönet illeti a résztvevőket és szervezőket, valamint a Tusnad Camping vezetőségét, hogy idén már hetedjére adtak otthont az OMNIUM-nak.
Külön köszönettel tartozunk a Vöröskereszt munkatársainak, hogy önzetlen munkával és lelkesedéssel vigyázták a fiatalok fizikai épségét. Köszönjük!
Köszönjük a Tusnádfürdői Polgármesteri Hivatalnak a rendezvény megvalósításában nyújtott segítséget és támogatást.
Köszönjük a Calypso Étteremnek, hogy idén is támogatták rendezvényünk megvalósulását.
Isten áldása legyen résztvevőink és támogatóink életén, bízunk benne, hogy a nyárindító rendezvényhez hasonló fiatalos lendülettel folytatjuk tovább együtt a nyarat.
A rendezvény megvalósulását a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és Unitarian Universalist Funding Program támogatta.
Kolozsvár, 2026. április 19.
Az ODFIE Elnöksége




